• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj piękno Ukrainy

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ów wciąż jest stosunkowo mało znany – znacznie częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj mogący nam zaoferować bardzo wiele świetnych rzeczy. Jeżeli w takim razie chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast na terenie tego kraju należy rzecz jasna położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – właśnie dlatego obecnie możemy w nim podziwiać bardzo wiele śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle dużym państwem, że warto pojechać trochę dalej na wschód, gdyż także i tam znajdziemy coś ciekawego. Fantastycznym przykładem może tu być chociażby Kijów, który obecnie na pewno może być zaliczony do absolutnie najciekawszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak mnóstwo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy całe mnóstwo śladów polskiej kultury, przez co będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.

1. Wejdź

2. Dowiedz się teraz

3. Kontynuuj

4. Zobacz teraz

5. Wejdź

Categories: Podróże

Comments are closed.